Akademia Psiego Rozwoju

- Clodia - uroda i inteligencja -

free site design templates
Mobirise

Akademia Psiego Rozwoju powstała z myślą o psach
i ich opiekunach.
Naszym celem jest udzielanie wsparcia w zakresie wychowania szczeniaka, uświadamianie psich potrzeb, wspomaganie w dążeniu do dobrego, szczęśliwego, wspólnego życia w rodzinie, gdzie pies jest jednym z jej pełnoprawnych członków. 


Zajęcia odbywają się w sobotnie przedpołudnia począwszy od dnia 23.04.2022 r
Prowadząca: hodowca psów rasy Border Collie, dyplomowany Trener Psów
Podczas szkoleń posługujemy się wyłącznie metodami pozytywnych wzmocnień,  nie stosujemy
i nie tolerujemy metod awersyjnych. 
Spotkanie umawiamy telefonicznie (po godz.16.00) lub mailowo .
Zapisując się na kurs należy podać:
Imię psa, wiek, rasę, imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy, adres mailowy

OFERTA

1

Psie przedszkole

Dla kogo?

1. Dla psich maluchów, aby poznały jak można dogadać się ze swoim człowiekiem. Przedszkole przeznaczone jest dla szczeniąt, które mogą już kontaktować się z innymi psami. Z reguły jest to wiek od 2,5 – 3 miesięcy (pies rozpoczynając kurs nie może mieć ukończone więcej niż 5 miesięcy). Jest to związane z koniecznością zachowania odpowiedniej kwarantanny po szczepieniach. Szczeniaki biorące udział w kursie muszą być po 2 szczepieniach przeciwko chorobom zakaźnym. Nie jest wymagane szczepienie przeciwko wściekliźnie.

2. Dla opiekunów, którzy chcą łagodnie wprowadzić swojego szczeniaka w skomplikowany ludzki świat, wiedzieć jakie są potrzeby ich podopiecznych i przekonać się co ich szczeniak potrafi!

Nasz cel:
Uczyć przydatnych na co dzień umiejętności pozwalających bezpiecznie funkcjonować w przestrzeni publicznej i w domu. Pomóc w stworzeniu prawidłowych relacji psa z opiekunem, pokazać psio-ludzkiej rodzinie jak ze sobą rozmawiać i komunikować swoje potrzeby.

Kurs obejmuje 8 spotkań/ 1 x w tygodniu. Spotkanie trwa 60 minut. W zajęciach mogą uczestniczyć od 1 do 4 psów.

W programie:
• Jak i czym bawić się z psem
• Skupienie uwagi na opiekunie
• Socjalizacja szczeniąt (spacery równoległe, psie spotkania, bezpieczne mijanie się, spotkania z nieznajomymi osobami, przyzwyczajanie do dźwięków i dziwnych rzeczy)

oraz wstęp do nauki:

• Przywołania
• Komend: ” Siad”, „ Waruj”, „ Na miejsce”
• Dostawiania do nogi i chodzenia przy nodze
• Reagowania na komendę „NIE” i „ POCZEKAJ ” 

2

Podstawówka i sztuczkowo

Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone wyłącznie dla absolwentów naszego przedszkola.

W programie:
Psi uczestnicy mogą podczas szkolenia doskonalić umiejętności nabyte na kursie psiego przedszkola, wykonując je w coraz trudniejszych warunkach i rozproszeniach.
Jeżeli wraz ze swoim psem lubicie uczyć się nowych rzeczy, a szkolenia dla Was to zabawa, to ta propozycja jest właśnie dla Was. Podczas kursu uczymy sztuczek:
• A kuku,
• Slalom
• Zdechł pies
• Obrót
• Ukłon

Kurs obejmuje 4 spotkania/ 1x w tygodniu. Spotkanie trwa 60 minut. W zajęciach mogą uczestniczyć od 1 do 4 psów. 

W dalszej perspektywie planujemy rozszerzyć ofertę o:

Podstawy Nosework – detekcja zapachu oraz Podstawy FitPaws

1

Nosework

Psy to prawdziwi mistrzowie węszenia. Potrafią z ogromną dokładnością wyczuć malutkie drobinki zapachu i dokładnie zlokalizować ich źródło. Nosework pomaga w przekierowaniu zdolności psiego nosa na coś bardziej konstruktywnego. Coś, co daje psu nie tylko radość i satysfakcję z węszenia, ale także buduje relację i chęć współpracy z opiekunem. Ćwiczenia węchowe dają możliwość poznania swojego psa i docenienia jego umiejętności, a często są również pomocą dla czworonogów nieśmiałych czy strachliwych. Dzięki tej aktywności wzmacnia się układ nerwowy psiaka, dlatego dyscyplina ta może być częścią terapii behawioralnej. Jest to także świetny sposób na tzw. „pozytywne zmęczenie” psa. Kilkanaście minut węszenia „ męczy” jak dwugodzinny spacer.
W detekcji zapachów odnajdą się czworonogi każdej rasy i wielkości, zarówno młode jak i stare czy schorowane. Jedynymi wymaganiami, jakie musi spełnić psiak, jest sprawny węch i chęć zdobycia smacznej nagrody lub zabawki! Sport ten nie wymaga także wiele od opiekuna. Nie potrzeba do niego specjalistycznych sprzętów, sali treningowej ani dużych nakładów finansowych. Nosework to idealna aktywność na długie, jesienne i zimowe wieczory w domowym zaciszu.

Dla kogo?
Dla psów w każdym wieku. 

2

FitPaws

Każdy z nas potrzebuje ruchu, tego samego potrzebuje nasz pies. Dla większości naszych czworonożnych przyjaciół spacer 3 razy dziennie to za mało. Odpowiedzią na tą potrzebę jest FitPaws czyli psi fitness. Ćwiczenia te zapewnią psu wzmocnienie mięśni szkieletowych, zwiększenie świadomości własnego ciała, zapobieganie kontuzjom, aktywność umysłową, wzmocnienie kondycji i dobrą zabawę.

Dla kogo?
Dla psów w każdym wieku. 


Organizacja zajęć:
1. Zajęcia psiego przedszkola odbywają się w sobotnie przedpołudnia w godzinach  10.00 – 11.00 i 11.30 –12.30, inne godziny ustalane są indywidualnie z każdą z grup. 
2. Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu, zawsze w tym samym dniu ( sobota) i o tej samej godzinie jak dzień i godzina rozpoczęcia kursu.
3. W razie nieobecności kursanta na zajęciach możliwe jest odpracowanie jednego spotkania  
w wyznaczonym przez organizatora terminie, pod warunkiem, że nieobecność jest wcześniej zgłoszona organizatorowi kursu. 
4. Jeśli zajęcia nie odbędą się/zostaną odwołane z przyczyn pogodowych, choroby organizatora itp., zostaną odpracowane poprzez przedłużenie zajęć o brakujący tydzień(należy to uwzględnić w swoim grafiku).
5. Informacje organizacyjne dotyczące tego jak należy przygotować się na zajęcia przesyłamy mailowo na tydzień przed rozpoczęciem kursu.
6. Podczas świąt i dni ustawowo wolnych od pracy zajęcia nie odbywają się. Planując udział w kursie w okresie, kiedy wypadają święta i dni wolne od pracy, uwzględnij to w swoim harmonogramie.
7. Podczas naszych zajęć musimy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich psów. Dlatego psy chore, mające objawy takie jak np. biegunka, wymioty, kaszel, wydzielina z nosa, brak apetytu, apatia, wymioty pianą, nagła utrata wagi lub inne niepokojące objawy – nie mogą brać udziału w zajęciach. W zajęciach nie mogą także wziąć udziału psy kontuzjowane oraz w trakcie leczenia chorób pasożytniczych .
8. Warunkiem zapewnienia miejsca na kursie jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł na podany przez organizatora numer konta i przesłanie mailem potwierdzenia jej wpłaty najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. W razie rezygnacji z udziału w kursie zaliczka nie podlega zwrotowi.
Resztę kwoty będącej opłatą za udział w szkoleniu należy uregulować bezpośrednio przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.


© Clodia - Uroda i inteligencja | Wszelkie prawa zastrzeżone 2019